1573797141269 Fri Nov 15 05:52:21 UTC 2019

2019-20 Division III women's basketball schedule

November 14, 2019 | November 15, 2019 | November 16, 2019
Pick a Date


Scoreboards by conference: Top 25 | ACAA | AEC | AMCC | ARC | ASC | CAC | Centennial | CCC | CCIW | CSAC | CUNYAC | Empire 8 | GNAC | IND | LAND | LL | MACC | MACF | MASCAC | MIAA | MIAC | MWC | NAC | NACC | NCAC | NEAC | NECC | NESCAC | NEWMAC | NJAC | NWC | OAC | ODAC | ODAC | PAC | SAA | SCAC | SKY | SLIAC | SCIAC | SUNYAC | UAA | UMAC | USAC | WIAC

Away Home Status Links
No. 4 Wartburg    No. 19 UW-La Crosse    12:00 AM LS
No. 10 DePauw    UW-Stevens Point    12:00 AM
Lake Forest    No. 14 Wheaton (Ill.)    9:00 PM
Augustana    No. 17 UW-Oshkosh    8:00 PM V LS
Concordia (Texas)    No. 21 Whitman    1:00 AM
Northwestern (Minn.)    No. 23 Augsburg    1:00 AM V LS
No. 24 Washington U.    Loras    12:00 AM V LS
Bryn Mawr    Immaculata    12:00 AM V LS
Gordon  75  Emerson  72  Final - OT BX
University of New England  66  Becker  62  Final BX
Penn State Brandywine    Neumann    12:00 AM
Albertus Magnus  63  Farmingdale State  72  Final BX
Fontbonne    Carthage    1:00 AM V LS
Heidelberg    TBD    TBA
Hiram    Grove City    6:00 PM V LS
Skidmore    Baldwin Wallace    6:00 PM V LS
Alma    Wisconsin Lutheran    7:00 PM V LS
Goucher    Allegheny    8:00 PM V LS
Penn St.-Lehigh Val.    Rutgers-Camden    9:00 PM
Nichols    Brandeis    10:00 PM V LS
Wesley    Virginia Wesleyan    10:00 PM LS
Kalamazoo    Westminster (Pa.)    10:00 PM V LS
Eastern Connecticut    Trinity (Conn.)    10:00 PM V
Sage    Ferrum    10:00 PM V LS
Keuka    Medaille    10:00 PM V LS
Albion    Ohio Wesleyan    10:00 PM LS
SUNY-Old Westbury    Hunter    10:00 PM
Albright    Wheaton (Mass.)    10:00 PM
Concordia-Chicago    UW-Whitewater    10:00 PM
St. Mary's (Ind.)    Hanover    10:30 PM
Johnson and Wales    Farmingdale State    10:30 PM V LS
Southern Maine    Thomas    10:30 PM
Clarkson    Morrisville State    10:30 PM
Eastern    Vassar    10:30 PM
William Paterson    York (Pa.)    10:30 PM V LS LS
FDU-Florham    Wesleyan    10:30 PM V LS
St. Mary's (Md.)    Guilford    Cancelled V LS
Fitchburg State    Colby-Sawyer    10:30 PM V LS
MIT    SUNY New Paltz    11:00 PM V LS
Capital    La Roche    11:00 PM V LS
Wells    Manhattanville    11:00 PM
Pine Manor    St. Joseph (Conn.)    11:00 PM V LS
Oglethorpe    Emory and Henry    11:00 PM V LS A
Penn State-Berks    McDaniel    11:00 PM V LS
Fredonia    John Carroll    11:00 PM V LS LS
Pitt-Bradford    Gwynedd Mercy    11:00 PM V LS
Geneva    Cairn    11:00 PM
Cazenovia    Penn State-Behrend    11:00 PM V LS
Lynchburg    Emory    11:00 PM V LS
Plattsburgh State    Drew    11:00 PM V LS LS
Carnegie Mellon    Otterbein    11:00 PM V LS
Hollins    Trinity (D.C.)    11:00 PM
St. Vincent    Penn State-Altoona    11:00 PM V LS
Houghton    Rochester    11:00 PM V LS A
Miami-Middletown    Wilmington    11:00 PM V LS
Cortland    SUNY-Purchase    11:00 PM LS
Marywood    Delaware Valley    11:00 PM
UW-Stout    Illinois Wesleyan    11:00 PM
Louisiana College    St. Thomas (Texas)    11:00 PM
Edgewood    Illinois College    12:00 AM
Belhaven    Sewanee    12:00 AM V LS
Agnes Scott    Birmingham-Southern    12:00 AM V LS
Buena Vista    St. Olaf    12:00 AM
Fontbonne    UW-Platteville    12:00 AM V
North Central (Minn.)    Mount Mary    12:00 AM V LS
Puget Sound    Cal Lutheran    2:00 AM
Pomona-Pitzer    Willamette    2:00 AM V LS
Northwest (Wash)    Lewis and Clark    2:00 AM
Col. of Idaho    Pacific    2:00 AM